Historia Statut szkoły Szkolny program wychowawczo-profilaktyczny Wizja i misja szkoły Bezpieczna szkoła - zagrożenia w szkole, procedury reagowania Bezpieczna szkoła - działania profilaktyczne Regulamin ucznia Regulamin dyżurnego Regulamin wycieczek szkolnych

REGULAMIN DYŻURNEGO SZKOŁY

1.Obowiązki Dyżurnego Szkoły pełnią uczniowie klas I-III Gimnazjum i V-VI Szkoły Podstawowej (kolejno z listy – z wyjątkiem osób z oceną nieodpowiednią i naganną z zachowania).

2. Pełnienie szkolnego dyżuru jest obowiązkowe.

3.Dyżurny Szkoły pełni dyżur w wyznaczonym miejscu: parter szkoły, przy pokoju nauczycielskim, od godziny          7:50do zakończenia zajęć ucznia w danym dniu.

4.Na dyżur uczeń przychodzi w ubraniu galowym (biała bluzka, koszula, ciemne spodnie), z przypiętym identyfikatorem „DYŻURNY SZKOŁY".

5. W razie niewłaściwej postawy dyżurnego należy odesłać go na lekcję, a na dyżur wyznaczyć następną osobę z listy dyżurnych.

6.Dyżurny jest zobowiązany do uzupełniania lekcji z dnia, w którym pełnił dyżur.

7.Do obowiązków Dyżurnego Szkoły należą:

- dopilnowanie, aby do pokoju nauczycieli nie wchodzili uczniowie i osoby postronne,

- wydawanie kluczy do klas uczniom przysłanym przez nauczycieli,

− informowanie osób obcych pojawiających się na terenie szkoły i kontaktowania ich z pracownikami lub uczniami szkoły,

- spełnianie doraźnych poleceń nauczycieli i pracowników administracyjnych,

- w przypadku zauważenia osób niewłaściwie zachowujących się lub budzących obawy dyżurnego powinien on zwrócić się w zależności od sytuacji do nauczycieli dyżurujących lubdo dyrektora szkoły i odnotować fakt w zeszycie dyżurnego,

− przy stoliku przebywa tylko dyżurny, nie mogą tam być uczniowie niedyżurujący,

8.Osoby dyżurujące starają się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki.

9. Niewłaściwe wypełnianie obowiązków przez dyżurnego wpływa na obniżenie oceny z zachowania.

10. Dyżur jest nadzorowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, nauczyciela dyżurującego lub dyrektora szkoły.

Regulamin zatwierdzony do realizacji przez SU i RP.