Menu

  • DZIEŃ KREDKI

    22 Listopada 2023 r. grupa Oddziału Przedszkolnego „0”  uczestniczyła w Dniu Kredki.    

    Tego dnia dzieci poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, akwarelowe, pastele, suche i olejne. Uczniowie były szczerze zdumieni, że jest aż tyle rodzajów kredek! Chętnie wykonały prace plastyczne związane z kredkami. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Ćwiczyły również małą motorykę nawijając na kredkę  kolorowy klocek, a także wykonali tor dla piłeczki gdzie za pomocą kija do unihokeja prowadzili piłeczkę aż do mety. Wszystko to działo się przy akompaniamencie piosenki pt. ”Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom.

          To była fantastyczna przygoda z udziałem kredek!.

  • Nagroda II stopnia dla naszej szkoły i srebrne odznaki dla opiekunek SKO

    Dnia 13 pażdziernika 2023 odbyła się uroczysta Gala Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali konferencyjnej Ufficio Primo w Warszawie. Ważne słowa podziękawania za całoroczną pracę  skierowała do zebranych Dyrektor Biura Młodego Klienta PKO BP Pani Małgorzata Kocoń.

    Najbardziej emocjonujacym momentem było wręczenie nagród dla opiekunów SKO - srebrnych, złotych i platynowych odznak. Wsród nagrodzonych srebrnymi odznakami znalazły się opiekunki SKO z naszej szkoły Pani Marta Pabich i Pani Urszula Kisiel.

    Uroczystości towarzyszyły przemówienia  i występy zaproszonych gości. Pouczający wykład wygłosiła Magdalena Bigaj- prezes Fundacji Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, oraz Grzegorz Chłopek – Wiceprezes TFI PKO. Uroczystą galę zakończył porywający występ Natalii Kukulskiej.

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

  • WYJAZD DO SCHRONISKA W KRUSZEWIE

    W piątek 17 listopada 2023 r. po ponad miesięcznej zbiórce karmy, kocyków i zabawek dla psów, delegacja dziewięciorga uczniów z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką samorządu – Panią Iloną Olszewską, uczestniczyła w wyjeździe do schroniska „Canis” w Kruszewie. Celem wycieczki było nie tylko spędzenie czasu z uroczymi podopiecznymi schroniska, ale przede wszystkim dostarczenie im wsparcia i potrzebnych rzeczy. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal, aktywnie włączyli się w akcję charytatywną i zebrali dużo karmy i zabawek, które umilą czas psom oczekującym na swoich nowych opiekunów. W trakcie wizyty trójki klasowe miały okazję podziwiać niezwykłą wdzięczność zwierząt, które radośnie witały każdego, kto chciał z nimi spędzić chwilę. To była niezapomniana lekcja empatii i solidarności. Dzieci zrozumiały, jak ważne jest dzielenie się z innymi i jakie znaczenie ma każdy gest dobroci. Mamy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje naszych uczniów do kolejnych działań na rzecz zwierząt i potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę.

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Dnia 10 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy uczcili 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym wyjątkowym dniu wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz minutą ciszy oddaliśmy hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie dla ratowania Polski. Z tej okazji klasa V pod opieką Pani Janiny Kaczyńskiej i Ilony Olszewskiej zaprezentowała słowno-muzyczny występ artystyczny, który połączył naszą społeczność w duchu patriotyzmu i szacunku dla historii naszego kraju.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    W dniu 11 listopada 2023 uczniowie z naszej szkoły ze Sztandrem Szkoły i delegacją nauczycieli na czele z Panią Dyrektor Martą Pabich uczestniczyli w Gminnych obchodach Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystośc odbyła się w Kościele Parafilnym w Kadzidle. Występ  uczniów  i harcerzy  z  Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle  rozpoczął  obchody  rocznicy, a uroczystość uświetnił występ chóru ze szkoły w Kadzidle.

    Podczas Mszy Świętej przywołano wspomnienia o trudnej historii Polski jak i chwalebne czyny naszych rodaków, które przyczyniły się do świetności naszej Ojczyzny.

    Po uroczystej mszy świętej zebrane delegacje udały się na cmentarz parafialny, gdzie nastąpiło oddanie hołdu poległym żołnierzom i zapalenie zniczy na grobie Nieznanego Żołnierza.

  • Projekt „Szkoła pamięta”

    W dniu 24 października 2023 r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłego Kurpia - p. Witolda Kuczyńskiego z Czarni. Jest on znanym w całej Polsce regionalistą, kierownikiem Zespołu Folklorystycznego „Carniacy”, prezesem Towarzystwa Kurpiowskiego „Strzelec”, poetą, autorem wielu publikacji książkowych i nagrań o Kurpiach, reżyserem wystawianych przez zespół obrzędów oraz wspaniałych koncertów. Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień i najwyższych odznaczeń. W ramach projektu „Szkoła pamięta” przybył do nas na zaproszenie dyr. Marty Pabich oraz nauczycielki Janiny Kaczyńskiej - prowadzącej grupę dialektową. Podczas tego przepięknego spotkania z uczniami oraz nauczycielami mogliśmy podziwiać Pana Witolda słuchając wspaniałych kurpiowskich opowieści o bohaterach naszego regionu, o walkach toczonych przed wiekami ze szwedzkim najeźdźcą, działaniach partyzantów podczas II wojny światowej, o niezłomności puszczańskiego ducha. W programie nie zabrakło gry na ligawce oraz organce, wspaniałych pieśni: „Tam na polu sośnia”, „Od Francyi jada”, „Trasiuł ułan” i „Na bandyskej roli”. Po zakończeniu prezentacji gromkim brawom nie było końca. Zainteresowani uczniowie ze starszych klas, pod okiem mistrza próbowali swoich sił w grze na ligawce.

    Dziękujemy panu Witoldowi Kuczyńskiemu za niezapomniane wrażenia, miłą atmosferę i cenną wiedzę o naszych bohaterskich przodkach.

  • Srebrne odznaki dla opiekunek SKO

    Uroczysta Gala SKO w Warszawie

    Dnia 13 października odbyła się Gala  Konkursu  SKO dla szkół i nauczycieli. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali konferencyjnej Ufficio Primo w Warszawie. Spotkanie prowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Tomasz Wolny.

    Uroczystości towarzyszyły przemówienia i występy zaproszonych gości. Słowa podziękowania do zebranych nauczycieli skierowała  Dyrektor Biura Młodego Klienta Pani Małgorzata Kocoń.

    Najbardziej emocjonującym momentem było wręczenie nagród dla opiekunów SKO - srebrnych, złotych i platynowych odznak. Wśród nagrodzonych srebrnymi odznakami znalazły się  opiekunki SKO z naszej szkoły  Pani Marta Pabich i Pani Urszula Kisiel.

    Wyjątkowe spotkanie uświetnił wykład Magdaleny Bigaj – twórczyni i prezeski Fundacji Instytutu Cyfrowego Obywatel i  autorki książki „Wychowanie przy ekranie”, oraz wykład Wiceprezesa PKO TFI Grzegorza Chłopek.

    Prawdziwą ucztą dla ducha był recital Natalii Kukulskiej, która przy akompaniamencie gitary zaprezentowała zebranym swoje największe przeboje w nowych aranżacjach i porwała wszystkich do wspólnego śpiewu.

    Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

  • PROGRAM „WKRĘCENI W CZYTANIE”

    Uczniowie klasy III, V, VI, VII oraz VIII przystąpili do programu czytelniczego „Wkręceni w czytanie 2023/2024”. W tym roku uczestnicy zbierają cegiełki, z których zbudują swój własny „zamek czytelniczy”. Klasa III czyta 15 minut za każdą cegiełkę, klasa V – 30 minut, klasa VI – 40 minut, klasa VII i VIII – 50 min. Po cegiełki należy przychodzić do Biblioteki Szkolnej. Ukończenie zadania zostanie nagrodzone pozytywną oceną z języka polskiego. Najaktywniejszy czytelnik otrzyma także nagrodę książkową oraz dyplom na koniec roku szkolnego. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników programu i zachęcamy do czytania książek.

  • Awans Filipa do finału wojewódzkiego

    27 października najlepsi biegacze z finałów powiatowych uczestniczyli w kolejnym etapie biegów przełajowych. W zawodach międzypowiatowych uczeń naszej szkoły Filip Gąska zajął VI miejsce i wywalczył awans do finału wojewódzkiego.

    Serdecznie dziękujemy Filipowi za ogromną siłę walki i godne reprezentowanie szkoły.

  • AKCJA “PACZKA NA KRESY 2023”

    W dniach od 10 listopada 2023 r. do 4 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka darów dla osób potrzebujących na Kresach. Wszystkie dary proszę przynosić do Biblioteki Szkolnej.

    Lista rzeczy, które można przynosić:
    a) produkty spożywcze:
    kawa, herbata, kakao, czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony, delicje, sezamki, owoce kandyzowane, przyprawy świąteczne (cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki do ciast), konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce, oliwki, suszone pomidory;
    b) środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania;
    c) środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, dezodoranty;
    d) medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

    Miłym załącznikiem do paczek mogą być własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

    UWAGA!!! Nie będą przyjmowane artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki oraz podręczniki.

    Za przyniesione dary będzie można otrzymać uwagę pozytywną.

    Zachęcam do udziału.

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego:
    Ilona Olszewska

     

  • AKCJA “GÓRA GROSZA”

    W dniach od 10 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r. w naszej szkole będzie trwała akcja “GÓRA GROSZA”. W każdej klasie będzie stała skarbonka, do której będzie można wrzucać monety. Wygra klasa, która zbierze najwyższą kwotę.

    Jest to już XXIV edycja tej akcji w Polsce. Za zgromadzone pieniądze zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa I specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci I rodzin na terenie całej Polski.

    Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w pomoc potrzebującym.

  • PODSUMOWANIE KONKURSU POETYCKIEGO “KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”

    W dniu 8 listopada 2023 r. w GBP im. W. Woźniaka odbyło się uroczyste podsumowanie XXX Konkursu Poetyckiego „Kurpie Zielone w Literaturze” dla uczniów klas IV-VIII. Laureatami zostało dwoje uczniów naszej szkoły. Julia Bakuła z klasy V. zajęła III miejsce, natomiast Alex Wielechowski z klasy V. zdobył wyróżnienie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

     

  • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

    Dzieci  rozpoczynające naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czekały na moment, kiedy zostaną pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedziło wiele przygotowań – uczniowie poznali szkołę, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawczynią p. Janiną Kaczyńską  i rodzicami przygotowali  uroczystość, podczas której  wystąpili przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

    W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu odbyło się 12 października i było ono połączone z obchodami 250 rocznicy powstania KEN.

    W dniu ślubowania pierwszoklasistów w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście, dekoracja w sali widowiskowej przyczyniły się do tego, że pasowanie stało się uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków.

    Po wysłuchaniu serdecznych i pełnych zachęty słów Pani Dyr. Marty Pabich, Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego i rodziców skierowanych do dzieci oraz życzeń dla nauczycieli, przyszedł czas na część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty i pierwsze nabyte w szkole umiejętności. Dzieci stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami.

    Z ogromną  radością i zaciekawieniem przyjęły prezenty przywiezione przez Pana Wójta oraz przygotowane przez Panią Dyrektor i rodziców.

    Po ślubowaniu pięknie zaprezentował się chór szkolny prowadzony przez p. Janinę Kaczyńską oraz uczniowie klas starszych w śmiesznych scenkach z życia szkolnego, nad przygotowaniem których czuwała p. Ewa Kamińska. Po części oficjalnej klasa I wraz  z zaproszonymi gośćmi udała się na słodki poczęstunek.

    Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

  • KONKURS RECYTATORSKI

    4 października 2023 r. czworo uczniów naszej szkoły próbowało swoich sił w XL Konkursie Recytatorskim „Kurpie Zielone w literaturze”, który odbył się w GBP im. W. Woźniaka w Kadzidle. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, uwrażliwianie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Szkołę reprezentowali: Adam Bziukiewicz z klasy VI, Filip Gąska z klasy V, Julian Waśkiewicz z klasy V oraz Oliwia Wielechowska z klasy V.

  • Dzień Drzewa

    10 października, świętujemy w Polsce Dzień Drzewa.  Przedszkolaki z grupy  „0” pod czujnym okiem wychowawczyni Moniki Prusaczyk również obchodzili ten wyjątkowy dzień.

    Dzieci z naszej grupy poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Złożyły również uroczyste przyrzeczenie i otrzymały certyfikat potwierdzający uczestnictwo w dzisiejszych zajęciach. Na koniec miały okazję posmakować owocu drzewa – jabłka.

    Wspólne tańce i zabawy były świetną okazją do integracji wszystkich dzieci. W ten sposób kształtujemy postawę ekologiczną wśród wychowanków i poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia!

  • DYSKOTEKA SZKOLNA

    W czwartek 5 października 2023 r. wychowankowie naszej szkoły bawili się na dyskotece zorganizowanej przez SU z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie przygotowali specjalne układy taneczne, co wzbudziło ogromne aplauzy! DJ wyczarował muzyczną mieszankę dla każdego a światełka lampek rozbłysły na parkiecie. Dyskoteka szkolna okazała się wydarzeniem łączącym uczniów w duchu zabawy i radości. Dla wszystkich uczestników dyskoteka na długo pozostanie w pamięci!

  • #przerwanaczytanie

    05.10.2023 r. nasza szkoła przystąpiła do IV międzynarodowej VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, która realizowana jest w ramach Międzynarodowego miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizacja tego rodzaju akcji to znakomity sposób na promowanie czytelnictwa i integrację społeczności szkolnej i lokalnej. Wszyscy pracownicy placówki, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie zostali zachęceni do oderwania się od swoich codziennych obowiązków i do czytania na każdej przerwie wybranych przez siebie książek, by zanurzyć się w ich fascynującym świecie. Dzieci w tym dniu poproszone zostały o przyniesienie swoich ulubionych książek. Klasa piąta dodatkowo prezentowała wybrane przez siebie utwory przed kolegami, dzieliła się wrażeniami i polecała sobie tytuły warte przeczytania. Wychowawczynie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych urządziły w swoich salach kąciki czytelnicze, w których zaproszeni rodzice oraz nauczyciele odczytywali dzieciom baśnie i wierszyki. Wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. „Przerwa na czytanie” to doskonała inicjatywa, która przypomina nam o pożytku  płynącym z czytania. Mamy nadzieję, że tego typu okoliczności staną się inspiracją do odkrywania magicznego świata literatury! Akcję przygotowała Pani Ilona Olszewska.

  • NAJMŁODSI CZYTELNICY W BIBLIOTECE!

    27 września przedszkolaczki z grupy 3, 4, 5-latków oraz z grupy 6-latków razem ze swoją Panią – Moniką Prusaczyk odwiedziły magiczną krainę pełną kolorowych książek i tajemniczych zakamarków. Ta lekcja była pełna przygód i fascynujących odkryć! Celem lekcji było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Pani bibliotekarka Ilona Olszewska rozpoczęła od pogadanki na temat szanowania książek. Później maluchy wysłuchały baśni o przygodach Czerwonego Kapturka, która ostrzegła ich przed zbytnią ufnością i rozmawianiem z nieznajomymi. Na koniec lekcji dzieci dostały malowanki, z których stworzyły własne książeczki obrazkowe o przygodach Czerwonego Kapturka. Wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach. To było naprawdę magiczne doświadczenie, które, mamy nadzieję, zaszczepi w dzieciach miłość do czytania na całe życie!

  • Ognisko integracyjne

    25 września przy szkole odbyło się ognisko integracyjne. Inicjatorami imprezy byli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami. Uczniowie zaopatrzeni w kije, pyszne kiełbaski rozpoczęli wspólną zabawę. Po smacznym posiłku zgromadzeni wokół ogniska śpiewali różne piosenki. Nad całą imprezą pieczę sprawowali wychowawcy. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, a zabawa była udana. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”, a więc i ognisko dobiegło końca, wszyscy uczestnicy wysmarowani niechętnie rozeszli się do domów.

  • Zbiórka karmy dla zwierząt

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu
    Szkoła Podstawowa w Wachu,
    Wach 96
    07-420 Kadzidło
    p.o. Dyrektora Szkoły Magdalena Kubeł
  • 29-761-95-21
    fax: 29-7619521

Galeria zdjęć