O programie Wykaz zakupionego sprzętu Wykorzystanie zakupionego sprzętu na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w roku szkolnym 2023/2024

Laboratoria Przyszłości

1. Zajęcia pozalekcyjne (Henryk Lesiński) - 8.09.2023 r.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie klas I-III wykorzystali klocki konstrukcyjne Wafle, które szkoła otrzymała w ramach dofinansowania. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu myślenia przestrzennego i kreatywności oraz wzmocniły zdolności manualne.

2. Zajęcia z techniki (Henryk Lesiński) - 10.10.2023 r.

Na lekcjach techniki, przy realizacji projektu OWAD I, uczniowie klasy VI wykorzystywali profesjonalną wiertarkę stołową do wiercenia otworów w podstawie matrycy elektronicznej. Wiertarkę w zależności od potrzeb można było ustawić na różnej wysokości. W czasie wiercenia uczniowie zapoznali się z zasadami BHP podczas użytkowania maszyn z napędem elektrycznym.

3. Zajęcia pozalekcyjne (Henryk Lesiński) - 10.11.2023 r.

Na zajęcia pozalekcyjnych, uczniowie kl. V-VI zgłębiali tajniki prądu elektrycznego. W tym celu korzystali z zestawu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie samodzielnie tworzyli proste obwody elektryczne wykorzystując siłę magnesów do wykonywania połączeń między żarówkami, przełącznikami, silnikami i brzęczykami.

4. Zajęcia pozalekcyjne (Henryk Lesiński) - 11.10.2023 r.

W ramach zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie kl. VII projektowali indywidualnie model 3D w programie Tinkercad.